החלפת מפרק ירך או ברך – עלויות צפויות

ניתוחים להחלפות מפרק ברך או ירך הם בין הניתוחים הנפוצים ביותר באורתופדיה, ונמצאים בראש רשימת הפרוצדורות היעילות שהרפואה המודרנית יודעת להציע. עם התבגרות האוכלוסייה ומגפת ההשמנה שפוגעת בעיקר במבוגרים, מספר הניתוחים להחלפות מפרקים אלו עולה בהדרגה. 

הביצוע של החלפות מפרקים מכוסה על ידי סל שירותי הבריאות הממלכתי. עם זאת, הרצון של רבים מאיתנו לקצר את זמן ההמתנה עד הניתוח או לבחור מנתח מנוסה שנרגיש בנוח להפקיד בידיו את בריאותנו מביאה רבים לפנות לשירותי בריאות פרטיים, מה שמעלה את סוגיית המחיר.

כמה עולה הניתוח?

קשה לדעת מראש מה תהיה העלות של פרוצדורה רפואית מראש – משום שפרט לעלות הפרוצדורה עצמה נכנסים גם שיקולים של ימי אשפוז, תמיכה רפואית וסיעודית נלווית וכמובן העלות הלא רצויה שעלולה להתווסף בשל סיבוכים שעשויים לקרות.

כמו כן, העלות יכולה להשתנות משמעותית כתלות בבית החולים או המרפאה אליה אתם פונים, במנתח שמבצע את הניתוח וכן מצב הבריאות הכללי טרם הניתוח.

עם כל זאת, עלות ניתוח החלפת מפרק ירך מוערכת ב-40 אלף שקלים לפחות, ויכולה להגיע ל-50 אלף שקלים ויותר. עלות ניתוח החלפת מפרק ברך נעה במספרים נמוכים יותר ועומדת על 16-20 אלף שקלים, אך גם במקרה זה המחיר עשוי לטפס עד כ-40 אלף שקלים, בהתאם לשיקולים השונים. 

חשוב לציין שבתי חולים פרטיים רבים נמצאים בהסדר עם ביטוחי הבריאות המשלימים (או הפרטיים) ולכן במקרים רבים תוכלו לזכות בכיסוי מלא או חלקי של ביטוח הבריאות שלכם ולשלם הרבה פחות על הפרוצדורה.

ממה מורכבות עלויות הניתוח?

מספר גורמים משפיעים על המחיר הסופי של החלפת הברך או הירך:

  1. מספר ימי האשפוז סביב הניתוח – שמשתנה אם תעברו החלפת מפרק מלאה או חלקית, וכמובן בהתאם לקצב ההחלמה.
  2. הגישה הניתוחית וסוג המשתל – השימוש בחומרים שונים עבור המפרק המלאכותי עשוי לגרור עלויות שונות. ניתוחים עם שימוש במשתל מותאם אישית כוללת לרוב הזמנה מיוחדת ממפעל ספציפי, שגורר עלויות נלוות.
  3. מצב בריאותי קודם – עלות יום אשפוז של אדם צעיר ובריא אינה שוות ערך ליום אשפוז בגיל מבוגר, עם מחלות רקע ולעתים אחרי ניתוחים קודמים. במידה וישנן מחלות רקע או צורך בתרופות קבועות, יכול להיות שטרם הניתוח תידרש לעבור הערכות רפואיות נוספות, שעשויות להגדיל את העלות הכוללת של ביצוע הפרוצדורה.
  4. תוספות לא צפויות – מקרים בהם ישנם סיבוכים המצרכים התערבות נוספת, או צורך בהתאמות אחרות ובציוד ספציפי במהלך השיקום שאחרי הניתוח עשוי לגרור תשלומים נוספים.

האם העלות משתלמת?

צריך לזכור שניתוחי החלפות מפרקים מכוסים על ידי ביטוח הבריאות הממלכתי ולכן ניתן לבצעם בכל בתי החולים הציבוריים תוך תשלום מינימלי. עם זאת, במערכת הבריאות הציבורית הזמינות של רופאים נמוכה יותר, התורים רחוקים יותר ובמקרים רבים לא ניתנת האפשרות לבחור במנתח.

כמו כן, רבים מהמטופלים הזקוקים להחלפה של מפרק הירך או הברך סובלים מכאבים חמורים מאד וממגבלה תפקודית קשה המפריעה להם כל יום, כל היום – וההמתנה לבדיקת אורתופד מומחה או לניתוח שנמשכת לעתים חודשים גוררת פגיעה משמעותית באיכות החיים. 

כשמוסיפים לכך את העובדה שרוב בתי החולים הפרטיים נמצאים בהסדר כלשהו עם ביטוחי הבריאות המשלימים ויכולים לאפשר כיסוי מסוים לפחות, המחיר הסופי של ביצוע הפרוצדורה עשוי להיות קטן משמעותית – מחיר שרבים מאיתנו נסכים לשלם על מנת להקטין את הסבל שלנו או של היקרים לנו.

הערכת העלות נעשתה על בסיס מספר דפים של שירותי בריאות פרטית, חברת ביטוח ומשרד הבריאות. רפרנסים:

  1. https://www.hcsra.co.il/HealthNursing/Pages/TagmulBriut/מחירון-תחום-התמחות-אורטופדיה.aspx 
  2. https://www.gov.il/he/Departments/DynamicCollectors/moh-price-list?skip=0 
  3. https://www.health.gov.il/LegislationLibrary/Bituah_01.pdf עמוד 82

 

רופאים מומלצים להחלפת מפרק ירך או ברך – עלויות צפויות

כאן תמצאו את הרופאים המומלצים שלנו להחלפת מפרק ירך או ברך – עלויות צפויות. כל הרופאים שלנו הינם מומחים לביצוע ניתוחים ופעולות רפואיות ובעלי ניסיון רב שנים בביצוע ניתוחים אורתופדיים.

ד"ר פיכמן גיל

מומחה בכירורגיה אורתופדית והחלפות מפרקי ברך וירך רופא מומחה בכיר במערך האורתופדי בבי"ח "שיבא" תל-השומר.

ד"ר אביבי ערן

מומחה בכירורגיה אורתופדית והחלפות מפרקי ברך וירך סגן מנהל המערך האורתופדי ורופא בכיר ביחידה להחלפת מפרקים, בבי"ח "שיבא" תל-השומר.

ד"ר איגור קזנסקי

מומחה בכירורגיה אורתופדית מתמחה בהחלפות מפרקי ברך וירך אורתופד מנתח בכיר בבית החולים אסותא.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הכיסוי לניתוח ברובוט ה-™Mako מתאפשר דרך ביטוחים פרטיים בלבד.

Leave us your contact details, and we will get in touch at the earliest opportunity

* Coverage for surgery using the Mako™ robot can be obtained from private insurance only