ניתוח להחלפת ברך מלאה באמצעות רובוט ה-™Mako

דיוק מרבי​

בטיחות מקסימאלית​​​​

החלמה וחזרה מהירה לשיגרה​​​​

סיבות נפוצות לכאבי ברכיים

המפרקים שלך מעורבים כמעט בכל פעילות שאתה מבצע. תנועות כמו הליכה, התכופפות וסיבוב מחייבות שימוש במפרק הירך ובברכיים. כאשר יש פגיעה או פציעה בברך, הכאב שנובע מכך עלול להגביל במידה ניכרת את היכולת שלך לנוע ולעבוד.

הברך היא המפרק הגדול ביותר בגוף ויש לה תפקיד מרכזי כמעט בכל פעילות. מפרק הברך נוצר מהקצוות של שלוש עצמות שבאיור. רצועות עבות וקשיחות של רקמות מחברות בין העצמות ומייצבות את המפרק. ציפוי חלק דמוי פלסטיק, הקרוי סחוס, מכסה את הקצוות של העצמות ומונע מהן להתחכך זו בזו, וכך הוא מאפשר תנועה גמישה וחלקה. הסחוס משמש גם כסופג זעזועים, והוא מרפד את העצמות ומגן עליהן מפני הכוחות הפועלים ביניהן. 

לבסוף, רקמה רכה הקרויה סינוביום מצפה את המפרק, ומפיקה נוזל סיכה שמפחית את החיכוך והשחיקה.

דלקת מפרקים ניוונית

אחת הסיבות השכיחות לכאבי ברכיים היא דלקת מפרקים ניוונית (OA – Asteo Arthritis)

דלקת מסוג זה, המכונה לעתים שחיקת סחוס, מכיוון שזהו מצב של “שחיקה” שבו מתרחש פירוק של הסחוס שבמפרקים. כאשר הסחוס נשחק, העצמות מתחככות זו בזו, וכך הן
גורמות כאב ונוקשות.

דלקת מפרקים שיגרונית

סיבה שכיחה נוספת לכאבי ברכיים היא דלקת מפרקים שיגרונית (RA – Rheumatoid Arthritis)

הדלקת מביאה לשינויים כימיים בציפוי של המפרקים, או הסינוביום, שגורמים לו להתעבות ולהיות דלקתי. בהמשך, הנוזל הסינוביאלי הורס את הסחוס. התוצאה הסופית היא אובדן סחוס, כאב ונוקשות. אם אינך חש הקלה מספקת בעקבות אפשרויות טיפול שמרניות, כמו שימוש במגני ברכיים, נטילת תרופות או תוספים לנוזל המפרק, ייתכן שהרופא שלך ימליץ על החלפה מלאה של הברך.

החלפה מלאה של הברך

החלפה מלאה של הברך (Total knee replacement)
היא הליך ניתוחי שבו נעשית החלפה של מפרק פגוע או פגום במפרק מלאכותי, הקרוי שתל. השתל, העשוי מסגסוגת מתכות ומפלסטיק ברמת איכות גבוהה (כדי להתאים בצורה טובה יותר לתפקוד של העצם והסחוס, בהתאמה) מתוכנן לנוע בצורה הדומה ביותר לתנועה של מפרק אנושי בריא.

החלפה מלאה של הברך מיועדת עבור מטופלים הלוקים במחלת פרקים שנובעת מדלקת פרקים ניוונית, מדלקת מפרקים שיגרונית או מפוסט – ראומה ולטיפול בעיוות מתון של הברך.
המידע המובא מיועד למטרות הדרכה בלבד. התוצאות עשויות להשתנות בין אדם לאדם ולא כל המטופלים יצליחו להשיג את אותה רמת פעילות לאחר הניתוח. אורך החיים של החלפת מפרק אינו נצחי, והוא משתנה מאדם לאדם. הרופא שלך ייעץ לך בנוגע לדרך הטובה ביותר שבה תוכל להמשיך בפעילויות שלך, על מנת להאריך במידת האפשר את משך החיים של ההתקן. עצות אלה יכללו הימנעות מפעילויות בעצימות גבוהה, כמו ריצה, וכן שמירה על
משקל תקין.

*הכיסוי לניתוח ברובוט ה-MAKO מתאפשר דרך ביטוחים פרטיים בלבד.

ניתוח להחלפת ברך חלקית – PKR

הורידו כאן את המדריך למטופל בניתוח להחלפת ברך מלאה

רוצים לדעת אילו רופאים מבצעים החלפת ברך באמצעות רובוט ה-™Mako?

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

*יש להתייעץ עם הרופא המטפל

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הכיסוי לניתוח ברובוט ה-™Mako מתאפשר דרך ביטוחים פרטיים בלבד.